Yatay Sondaj'da Çözüm Ortağınız

Kaya Zeminde Yönlendirilebilir Yatay Sondaj

Petrol sondajları teknolojisinden faydalanarak geliştirilmiş olan Mud Motor; yönlendirilebilir yatay sondaj makinesi ile birleştirilerek kaya delme işlemini gerçekleştirir. Sert zeminlerde kullanılan Mud Motor delici uçların sondaj sıvısının yarattığı basınçlı akım hareketi prensibi ile çalışmaktadır.

Tekyön, Mud Motor kaya delme başlığının yönlendirilebilir yatay sondaj makinelerine uyum sağlayabilme özelliği sayesinde kaya zeminde daha büyük çap ve uzun metrajlarda işler yapabilmektedir.

Petrol sondajları teknolojisinden faydalanılarak geliştirilmiş olan Mud Motor, yönlendirilebilir yatay sondaj makinasıyla birleştirilerek kaya delme işlemi gerçekleştirir.

[SWF]http://www.youtube.com/watch?v=NrGRZG-4d6I, 600, 450[/SWF]

Sert zeminler için yeni alternatifiniz Mud Motor

Verimli ve ekonomik yatay sondaj işlerinin teknoloji ve uzmanlık gerektirdiğinin bilincine sahip olan Özkanlar Grup, yatay sondaj Ar-Ge çalışmaları sonucu sektöre Mud Motor adı verilen kaya delme başlığını getirmiştir. Petrol sondajları teknolojisinden faydalanarak geliştirilmiş olan Mud Motor, yönlendirilebilir yatay sondaj makinesiyle birleştirilerek kaya delme işlemini gerçekleştiriyor. Sert zeminlerde kullanılan mud motor, delici uçların sondaj sıvısının yarattığı basınçlı akım hareketi prensibiyle çalışmaktadır. Yurt dışında uygulanan bu sistemi Türkiye altyapı sektörüne getiren Özkanlar, mud motor kaya delme başlığını kendi yönlendirilebilir yatay sondaj makineleriyle birleştirerek kaya zeminde daha büyük çap ve metrajlardaki farklı projelerde bulunmayı hedeflemektedir.   Mud motor ile imal ettiğimiz ilk uygulama Aski’nin Ankara-İncek kaya delme işidir. 35 m mesafede 400 mm çapında yönlendirilebilir yatay sondaj sistemi ile delik açılmıştır. Devam eden projemiz ise İstanbul Çağlayan Meydan Mahkemesi 240 m mesafede 600 mm çapında yönlendirilebilir yatay sondaj işidir.   Başarıyla gerçekleştirdiğimiz bu uygulamaların ardından daha büyük çap ve metrajlarda işler yapmayı hedeflemekteyiz.